fbpx
Angielski,  Francuski,  Hiszpański,  Niemiecki,  polski,  Włoski

SZKOLNA UKŁADANKA

Español

Oto i jest! Nowa strona, bardziej przejrzysta i przyjemniejsza dla oka. Trzeba więc to uczcić i wstawić nowy wpis i będzie to oczywiście materiał do druku. Za oknem szaro i buro, a to znak, że powrót do szkoły już tuż tuż i czas na przybory szkolne. W dzisiejszym wpisie znajdziecie nową układankę do druku, idealną do ćwiczenia słówek związanych właśnie ze szkołą. Tym razem przybory szkolne. Układanki są materiałami, które cieszą się na blogu największą popularnością, więc mam nadzieję, że i tym razem tak będzie. Wystarczy wydrukować, rozciąć i układać. Jeżeli drukujecie układankę dla każdego ucznia, to zachęcam, by później wkleili je do zeszytu, ponieważ elementy są na tyle małe, że łatwo je zgubić.

Układanki są również świetnym sposobem do tworzenia pozytywnych relacji w klasie poprzez pracę w grupie. Ja przygotowuję kilka zestawów, każdy wkładam do koperty lub torebeczek z Ikei, dzielę uczniów na grupy, a ich zadaniem jest utworzenie układanki. Czasami nie mówię moim uczniom jaki kształt ma układanka, ale jeżeli są to młodsze dzieci, może im być dosyć ciężko.

 

 

Zerknijcie i dajcie znać co sądzicie. ? Dziękuję, jak zawsze, za tłumaczenia: Asia Bojaryn (francuski), Żaneta Misiąg (włoski), Irmina Zdziech (niemiecki).

 

Zajrzyjcie również na mojego Facebooka lub Instagram. 

 

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *