fbpx
Hiszpański

Semana Molona 2 – Świąteczny koszmar

Español

 

Cześć!

Pamiętacie nasz blogerski projekt pt. „Semana Molona” – klik, który zrealizowałyśmy w październiku? No to w tym tygodniu przybywamy z kolejną edycją, tym razem bożonarodzeniową. Rodzina nam się powiększyła, bo zamiast 4 jest nas już 7 blogerek! Bardzo się cieszę, że mogę tworzyć razem z nimi taką zgraną paczkę pełną pomysłów. ❤ Razem z Aną, Olayą, Cristiną, Jennifer, Lidią i Natalią przygotowałyśmy aż 7 dni z bożonarodzeniowymi materiałami dla poziomów bardziej zaawansowanych – od B1 do C1, bo tych jest zdecydowanie niewiele. Jeżeli chcecie zobaczyć co przygotowały dziewczyny, to umieszczam również linki do wpisów.

Dzień 1: KLIK -> Kalendarz Adwentowy u Lidii

Dzień 2: KLIK -> Zabawne historie świąteczne u Olai

Dzień 3: KLIK ->  Karty do konwersacji u Natalii

Dzień 4: KLIK -> Elfowe ogłoszenia u Cristiny

Dzień 5:

A oto i mój pomysł na świąteczne zajęcia – koszmarna grupa na Facebooku. ?

  1. W materiale do pobrania znajdziecie małą infografikę kiedy używać trybu Subjuntivo, a kiedy Indicativo przy wyrażaniu emocji. W tłumaczeniu pomogli mi Mikołaj i Mikołajowa, więc najpierw uczniowie muszą się z nią zapoznać. ?
  2. Następnie uczniowie rozmawiają o tym, jakie problemy mają świąteczni bohaterowie, czyli Mikołaj (Papá Noel), pierniczek (Jengi Galletas), bałwanek (Jordi Frío) i elf (Marcus Duendes) i jak im pomóc.

  1. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z tekstem w którym uczniowie będą mogli zaobserwować wszystkie użycia opisane w infografice. I tym sposobem dowiedzą się na co skarży się Jengi Galletas w grupie „Koszmarne Święta – grupa skarg” na Facebooku. ? Dlaczego nie znosi świąt i ludzi?
  2. Na końcu uczniowie ćwiczą swoją kreatywność pisząc pierniczkowi komentarz będący odpowiedzią na jego post. Oczywiście używając poznanych podczas lekcji struktur.
  3. W pliku znajdziecie również przygotowane materiały do własnego pisania postów dla innych bohaterów. Uczniowie mogą pracować w małych grupach lub w parach, następnie wymienić się kartkami, przeczytać post i odpisać w komentarzu.

Mam nadzieję, że spodoba Wam się taki pomysł połączenia świąt i mediów społecznościowych.

A teraz się przyznajcie ile pierników zjadacie w święta? ?

Jeżeli szukacie innych materiałów świątecznych, to zajrzyjcie do zakładki Boże Narodzenie (po prawej stronie lub na dole strony z komórek), bo materiałów tam mnogo!

A możecie również nabyć moją autorską grę świąteczną ¡Adivina! lub cały zestaw uroczych materiałów dla dzieci ¡Feliz Navidad! (niektóre już oszalały na ich punkcie!).

 

Kliknij w logo, żeby pobrać gratisowy materiał z tego wpisu.

 

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *