Angielski,  Francuski,  Hiszpański,  Niemiecki,  polski,  Włoski

Kalendarz Adwentowy na języku obcym

esEspañol

Cześć!

Zapewne znane są Wam kalendarze adwentowe, które pojawiają się przed Bożym Narodzeniem. Zazwyczaj pełne są słodyczy, czekoladek i małych prezencików, ale ostatnio w mojej głowie pojawił się mały pomysł. A może by tak wykorzystać ten pomysł na lekcji?

W tym wpisie znajdziecie kalendarz, który przygotowałam dla moich uczniów. Będzie to dla nich pewnego rodzaju wyzwanie i codziennie będą musieli wykonać jakieś zadanie. Następnie, na pierwszej stronie będą zaznaczać wykonane ćwiczenia. W pliku znajdziecie 24 zadania, jedna są gramatyczne, inne na słówka, a są i również proste zadania interaktywne. Ćwiczenia nie są skomplikowane ponieważ mają zachęcić uczniów do codziennego kontaktu z językiem, a nie demotywować.

Jeżeli uczycie innego języka, to w plikach do pobrania znajdziecie również pustą wersję do adaptacji.

Ale to jeszcze nie wszystko! Zachęcam Wam do odwiedzenia bloga jednej z moich ulubionych nauczycielek hiszpańskiego – Natalii. Na jej blogu spanischmitnatalia.com znajdziecie ten sam kalendarz, ale Natalia zrobiła wersję dla dzieci. Obydwie uczymy online i nasze dzieciaki dostaną właśnie takie kalendarze. Koniecznie zerknijcie, bo zadania dla dzieci są przecudowne i aż chyba sama je zrobię. 😉

                                          Kliknij w logo, żeby przejść do wpisu Natalii.

                                                                      Kliknij w prezencik.

 

Co myślicie o takim kalendarzu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *